úterý 15. července 2008

Recycle - poznámkový aparát + 2x prolink (nejen pro Ochránce)

Poe-blog recycle jsem začala tajně psát loni na podzim, v době posledního seriózního pokusu udržet se ve starém životě.

(Pokus spočíval v cca tříměsíčním braní Espritalu, naordinovaném po několikatýdenní nespavosti, a skončil v lednu na horách, ráno po Odpuštění s Bratrem. Sama sedím na zasněženém vleku, na levé noze snb Ji bývalé slečny, když tu sníh a hory praví, vykašli se na prášky, nejsou nutný, a udělej to rychle. Udělala jsem to tak rychle, jak mě nechali (dokonce i živočišná Remedy mě brzdila), v únoru jsem spala sama od sebe a do svého března vstupovala probuzená.

Jméno pro recycle jsem (jako obvykle) sprostě ukradla. Neandělskému strážnému Andrzejovi, respektive jeho plánované kérce. A zcela záměrně, protože právě jeho hlas, hudba a texty mi vytáhly zapomenutou lyriku nad hladinu.

Recyklace jako kruh. Návrat do kruhu, exhumace a znovuuvedení do života. Přežití, reinkarnace (reenawill). Spojení starých a nových životů.

Netušila jsme samozřejmě, že recykluju dopředu, že předvídám. Psala jsem, co jsem musela.
...

K prvnímu linku není co dodat.

K druhému, věšteckému, jen vzpomínka, jakou rychlostí mnou probíhaly cizí příběhy (jako jeden z posledních milostný příběh Lenky Procházkové a Ludvíka Vaculíka) z knih. Dnes mám doma "ku přečtení" 3 kousky.

První jsem musela mít, přesvědčena, že se ihned (stejně jako ostatní) pustím do překladu. O víc než měsíc později jsem na straně 18 : ) Ještě to nejde. Druhá a 3. jsou z knihovny, mlp má letní provoz. Jsem zvědavá, jestli je do září dám.Žádné komentáře: