čtvrtek 30. prosince 2010

Fotřík

schumelilo se to ani nevím jak. útulková kočkopaní komunikovala natolik zmateně, že jsem se týden schválně držela na uzdě. až když jsme se vraceli do Phy a v záňadří kožíšku se mi tetelilo nevonné vychrtlé cosi s kožíškem slepeným Frontlinem, zcela nepodobné svému bývalému ono, došlo mi že máme kotě!

Potvora příšerku očichala a zahájila protestní hladovku (ne, nepohubla ni o gram), několik dní si to celé rovnala v hlavě (kde jsem udělala chybu safra?), aliena zaháněla hučením a podivným cvakáním hrtanu.

a koťátko? nejprve se skrývalo v nespočetném množství úkrytů našeho stále-ještě-prokrabicovaného-bytu. žralo jako nezavřené, 15 min po jídle už pípalo o další porci, kterou opět spořádalo s nemilosrdností hladové lvice, porcující gazelu. cca 3. den ztracený výraz v očičkách vystřídala dychtivost. jé! Pandoří úkryt, boží, už jsem tam! (Potvora se urazila.) jé, ibišek, trh trh! zelený čaj s opuncií, dosud teplý? srk srk! klobáska na stole... noha v peřině, sisalová myška, škrábadlo! v posteli po nás leze a vší silou ducá čenichem do pusy a brady. nevrní, spíš drnčí. při hře si občas zapomene dojít na wc. už jsem vážně zapomněla, jaké je to mít kocoura!

kotě je formát, vzpírá se pojmenování. Django je hezké jméno, trochu gay-jazz, ale nelíbí se mi US dž... navrhuju Gríšu, Grigorije, ale to neprochází u Ala. Chandigar je moc dlouhý, no, po pár pokusech se usneseme (usnesu) na Jadoo (ehm džadů). ale co Al označil kotěteho rostoucí panděro za fotříkovské, neřeknu mu jinak než Fotřík. vzhledem k tomu, že kočky stejně neposlouchají, možná nadešel čas opustit stereotyp fixního jména.

po 3 týdnech se naše domácnost vcelku vrací k původním pořádkům. Pandora potajmu proniká do ložnice a spí mi na peřině (Fotřík nocuje z hyg. důvodů v obýváku), kotě jí její seniorské jídlo, ona jeho výživnou dietu. při drezúře udičkou kotě piluje podivuhodný jitrničkový styl (má poměrně krátké nohy), kočka by si taky ráda hrála, ale je uražená. ve věci přítulnosti je Fotřík velmi zodpovědný pracovník, nově zavádí techniku mlýnku na maso (zakousnout se do oběti a nohama utrhat maso od kostí. dělá nám samou radost!

tyhle kočičí posty každého jen otravují, vyšel mi z toho smilla styl. pověsím to i tam :)

4 komentáře:

Dee řekl(a)...

mě kočičí posty neotravují (a včera jsem s velkým zaujetím četla kočičí ságu u Kulidy).
užijete si s (Dž)Fotříkem ještě spoustu srandy!

a. řekl(a)...

Kulový, každýho! :o) Já je žeru, až mi drobky odletují od mordičky s kadencí samopalu! :o) Jen houšť a větší fotky! :o)

kulida řekl(a)...

Fíha, ty to máš rozdělné na Smilla a enkidu styl, jo? To je zajímavý.

Fotřík je strašlivý jméno, ale ono je to těm kočkám jedno a za pár let už mu padne jako ulité :) A sykavku má (ř), takže u mně dobrý. Jo a díky za popis, hned člověk vidí co to je, když se kočky nekamarádí.

Anonymní řekl(a)...

teda koexistenci dvou koček v jednom bytě si na základě zkušeností s naším zplozencem pekla nedokážu představit.. Ale jinak přesný:)Úplně mě to láká, že si to kotě pořídím taky