neděle 5. prosince 2010

neopodstatněné naděje

teplo letošního list´opadu poskytlo odklad každopodzimní nemoci; přišla těsně před prvním sněhem (poslední listopadový pátek, do zápisu prosím), kašel a velké au au za hrudní kostí, první vločku jsem nenašla v dlani při čekání na bus jako tolikrát předtím, ale se stovkami kamarádek naštosovanou v Alově vřesovém truhlíku, když jsem se probudila z podvečerního spánku.

14 dní natvrdo, zatímco venku zuřil sníh a ideálně mrazivá teplota, co povídám, vlastně zima! a v práci zatím rozdávali výpovědi, taky mě tam jedna čeká. mám vzteka, že už nemám zadek krytý novým jobem, bojovnice (co loni nastoupila na potápějící se koráb) chtěla být připravená a nestihla to, jedno výběrovém řízení vyšumělo, druhé jsem vyhrála, ale nejsou přesvědčení a budou hledat nové lidi, aby měli srovnání. nesu to stejně jako v r. 2006 a loni, příšerně, snažím se analyzovat, proč je to pro mě taková lopota zlá až nemožná. stačí mi slyšet slovo práce a mám žaludek v krku/srdce v kalhotách, tolik úzkosti, zahanbení a znechucení (jaké jsou vaše nejhorší vlastnosti a nejoblíbenější kniha?), že by z toho jedna brečela.

v listopadu 06 jsem šla domů z divadla, vystoupila z busu a plakala celoucestudomudomadovanyvevaněžesinemůžunajítprácifurt pryč, než mi Ji zavřel kohoutek nabídkou, že si pořídíme Vasila. treatment je treatment, včera jsme se málem jeli mrknout na takového, no, řekněme, kocoura a co já vím, třeba se tam ještě vypravíme.

sníh mě konečně smířil s Vinohradama, naše ulička je krásná jak svatý obrázky kamarádky Věry D. z 1. a 2, třídy ZŠ, stonalo se mi tu jak na horách. eště furt se mi občas zdá o Ji, ale s Alem pracujem se dřevem a komunikací a letošní Vánoce se mi chce strávit s ním, tady v malém a klidném doma.

ale ta práce hanebná, na to se nedá říct nic jinýho, než Fifinčino bů škyt!

3 komentáře:

dee řekl(a)...

držím palce, ať se zakousneš, přežiješ další trapný humiliating pohovory a najdeš něco, v čem budeš spokojenější. pak to zapijeme Crianzou.

anouk de poulain řekl(a)...

jou, ať je líp, mávám a hladím po tváři.

salix řekl(a)...

děkuju za podpory všechny :)