pátek 10. června 2011

konečně a po dlouhé době se dostávám do vody. nejprve ROH bazén, bazén pod korunami stromů, druhý den rybník ale jistě, že v lese. voňavá voda, slizký film, i nahou mě obléká únava. zvedám se z dřevěné lavičky, jediný pohyb boků schodí cinkající náušnice z francouzského blešáku na zem, jehličí necinká zpátky, už tam zůstaly. točí se mi hlava při tanci, víte, a točí se mi když zavřu oči. padám. mám nakrátko ostříhané léto a nejsem vůbec smyslná.

slova, písničky (la roux se dá poslouchat jen v létě), cizí jazyky a barvy; poučení z krátké návštěvy Paříže: nutno pořídit si rtěnku a lak na nehty, výběru je třeba dát čas. lak se jmenuje tangerine fatal, nahá rtěnka so sexy. koncentrace těchto slov působí nadrženě, jsem vskutku hladová po běhání po lese, před týdnem jsem stála na úpatí obilného moře a hladila ho očima, červené šatičky, velká lípa a vítr jako u moře. a chodila jsem po laně, já, s mou mizernou rovnováhou, udělala několik kroků! chybí mi příroda a chybí mi pryč, nemám kde brát pohled vilné Natálie která vešla do hospody se zlatými lístky ve vlasech a hebkým šátkem přes štědrý výstřih. míst kladení sítí a přebírání kamenů chodím do práce:

každé ráno, odpoledne, nebo večer, těžko říct, sedám do lunochodu a vyrážím mezi duny. stejná bílá, stejná šedá. obrazovka, kontrolky, měsíční prach. jsem šťastná? jsou na měsíci pocity? nevím. kapesníky mám plné mouru.

překlad do racionálního jazyka: nová práce je pěkně náročná, nepřijde mi, že bych extra bodovala, ale ani mi nepřijde, že je to vysloveně moje vina. koncentruju se , jsem docela nudná. ostříhala jsem se nakrátko a vzápětí se začla těšit na lokýnky. do vztahů vstupuju na své poměry extra uměřeně. ve snech prastará mučení. a ráno se nikdy nejde probudit.


4 komentáře:

kulida řekl(a)...

Na leto musi byt kratky sestrih, to da rozum.

Dee řekl(a)...

taky jsem teď nakrátko. úplně.

Anonymní řekl(a)...

lia: chci tě vidět nakrátko (tedy s krátkými vlasy), milá. brzy.

salix řekl(a)...

:)