úterý 26. března 2013

tyhlety erotické thrillery každého jenom otravují. proslulou tučnou knížku jsem si půjčila, pokusila se přečíst, doprolistovala a pak jen doufala, že dlouho neuvidím/neuslyším slova a slovní spojení gumička, strkat něco někam, viset z boků, u všech svatých atd. nějak jsou doufala, že je kniha víc necudná, než hloupá a ono je to přesně naopak. a netuším, co přesně sejmulo masy nadšených žen. tenhle sex? pretty dumb chick pohádka o cizinci, který přijde a naplní můj prázdný nanichodný život? fantazie, že mi pohledý muž věnuje Blackberry, Apple a auto? really?

naopak příjemně mě překvapila Sylva Lauerová. Jumaroro jsem si půjčila ze zvědavosti (na českou spisovatelku, co je tak šikovná, že žije na Seychelách), prokousala se předmluvou plnou hard self promo porna a pak si užila žánrovej příběh. první body nahoru dávám za děj v Amazonii, další za svižnej jazyk, vcelku vědomou práci s klišé a napínavost. v tom světě se mi líbilo, navíc to utla ve správnou chvíli. čtení k moři nebo chřipce, beze studu vlastního guilty pleasures. od SL si ještě něco přečtu. erotické by v tomto případě nemuselo znamenat trýznivě blbé.


1 komentář:

kulida řekl(a)...

'nanichodný život' mi dal pekne zabrat. Na-ni-chod-ný. Ale jinak se stacilo zeptat, na ceskych internetech se to vi, ze je to skvar. Ja teda jeste porad zvazuju se do toho mrknout i kdyz vim, ze je to bida, ale jestli je to vazne tak hloupe, tak si to mozna odpustim.