pátek 12. dubna 2013

vědecký důkaz existence duše

kdo ví o vzduchu víc, než amazonští arbolové? cejtim víc klidu. víc si uvědomuju podporu, kterou dostávám. pár energetických intervencí, logická, uzemňující slova. 

půpa byla kočka. a kočky nemaj časový vnímání, minulost, lítostná issues. prostě jí bylo dobře, a pak porůznu hůř; s peakem, co jsem považovala za průlom v léčbě, ale ve skutečnosti šlo o takové to poslední jaro, kdy se churavý pacient náhle zvetí, do jeho tváří vstoupí ruměnec, vstane z lože, jde do nemocniční zahrady očuchat růže a záhy následuje exitus. pak už ji to moc neba. 

v mobilu, kam si někdy nahrávám sny, jsem našla její vrnění. tiché drnčení s datem 28.3., slyším, že dva dny před koncem bylo žů ještě trochu dobře. netrápila se zbytečně, dobře jsem odhadla čas, ke smrti jsem ji doprovodila s velkou láskou. starala jsem se o ni jak nejlíp jsem mohla, včetně injekcí daleko za hranicí mý komfortní zóny.

učila mne bezpodmínečné, nenásilné a neokupující lásce a toleranci. měla se u mě hezky, hezky se k ní chovali i další blízcí (jako správná ženská měla moc ráda mé muže). i když v jejím mládí jsem jí, uznávám, občas natáhla na hlavu kožíšinku vypáranou z rukavic a kochala se pohledem na černého lvíčka s černou hřívou :) ach ano, tu kožešinku si navlékala na drápek a řádila s ní jako přiopilá varietní umělkyně se svým boa.

svým způsobem byla mou součástí. její odchod cejtim a budu cejtit jako fantómovou bolest v chybějící končetině asi furt pryč. ale dal mi i pocejtit, že duše je - že smrtí neodchází z těla jen život jako funkce. a poslední dny ji opět cejtim, i když je to jiný. u mně, ve mně, malej pelíšek v mém srdci. po bolesti přišel vděk.

před sebou mám procházku, kolo, narozeninovou večeři, začnu zas masírovat. zakrátko kalifornie, pak zkoušky a léto. a spousta věcí, o kterejch ještě vůbec netušim, že přijdou.3 komentáře:

Dee řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.
Liška řekl(a)...

Obdivuju, že jsi tolik poetická a přitom aktivní! Znám spíš poetičnost jdoucí spolu se zpasivněním (víc u jiných než u sebe;já můžu bát zpasivnělá i bez poetična:-)

salix řekl(a)...

ukřivděně? to ani ne, byla nasraná :) a od kocaura zvanýho pippo bych extra velký iq nečekala.

liško, poetičnost dává mýmu životu logiku (proto taky vypadá jak vypadá :) ale nedělám to nijak záměrně - to samo.