pondělí 7. října 2013

pod vodou

jsem u něj podruhé, ale povedlo se mi dokonale zapomenout na to, jak je krásnej. nehorázná, zjevná fyzická krása + důvtip vlastní těm, kdo na sobě pracujou. i teď mě to na chvíli vyhodí z konceptu, ale brzo to přejde. ve vodě mám oči zavřené.

uvolním se rychleji než prve, těším se pod vodu a když tam konečně jsem, začne divočina. tanec, vodní mlýny, měním se ve stokrát omleté stéblo (ačkoli stéblo ne, stéblo je z podstaty suché), chaluhu, mořskou řasu, z níž voda vymyla a vytloukla vše, co bylo zbytné. pohyby se zrychlují, hlava už se nechytá, i když se zpočátku tak snažila vše kontrolovat. malej, dětskej nádech pusou a vrací mě pod hladinu, žádostivě mířím ke dnu a pokojně na něm ležím, zatímco mě tahá do stran/stoupá mi na záda/balí mě do maličkýho klubka.

poslední měsíce jsem ztratila kontakt s tělem, nejdřív v reakci na úraz (proč být někde, kde je to nepříjemné, kde to bolí), později v rámci stresu. až teď ve vodě cítím, jak jsem útlá, lehká a pružná; až vylezu ven, v šatně v zrcadle pozdravím krásnou mladou ženu v zrcadle, celá překvapená. co si chci pamatovat je kvapnej vír, kdy nevím kde mám hlavu a kde nohy, útlý sbalení do minima, kdy mě jako pevnej, bezpečnej most překlene jeho tělo a já jsem pod vodou doma a nechce se mi ven. a pocit dřiny a těšení na vzduch, až už nebudu muset tak těžce makat.

pomalá příprava na výstup na souš, opora v zádech, úsměv. jsem venku a můžu otevřít oči. už se ho nebojím, jsem healer a už znám proud lásky, co nám proudí rukama, i když není adresná a osobní. po dvou hodinách mám dočista svraštělé konečky prstů a nemůžu se dočkat, až ruka dá, a já zas budu masírovat.

2 komentáře:

kulida řekl(a)...

Ja vim, ze lecitel ma v cestine jiste konotace, ale healer?
Jinak to z ni desne zajimave, co to je? Nejaka podvodni terapie pro spravne dychani?

salix řekl(a)...

jj, healer není česky, ale pocitově mi sedí. až najdu něco v čj a ženskym rodě, dám vědět :)

terapie se takový vodní shiatsu, říká se jí watsu, nebo aquahealing. dělá se v hodně teplý vodě a je úžasná. u vás je to taky :)