úterý 15. října 2013

sveřep pištík

mladší kocour je dar i úkol. s příchodem října propadl žrací panice. jídla se dožaduje neustále, i v noci mě budí s urgentní zprávou. když jím a on ne, hlasitě si zoufá a skáče na stůl. sám si potravu dokáže opatřit a je mu jedno, krade-li kuřecí maso, máslo, sýr, nebo suchou těstovinu. a začal do posledního drobku spásat granule, které mají (na rozdíl od konzerv, servírovaných dle dobrých způsobů ráno a večer) k dispozici pořád. hlavně kvůli panu D., který moc nejí (v létě koketoval s pránickou výživou) a jest poněkud křehké konzistence.

zato sveřep tloustne pozoruhodnou rychlostí. na zimu si sic pořídil apartní a překvapivě kvalitní kožku, kulaté a velké břicho na ni ale nesvede. vypadá jako samodruhý! a stále prahne po další menáži.

touží i po venku, chtivě čučí z okna a když se u branky otočím, za oknem se vznáší závistivý obličejík. vrátila jsem se k plánu z městečka kocoura brát na kšandách ven, aby si přivykl a na jaře uvidím, jestli zasíťujem okno, nebo mu dám svobodu pohybu. 

první návštěva zahrady byla poklidná, kocour čuchal zem, posadila jsem ho na větev a byl z toho vedle, zaujatý všemi smysly. napodruhé mě napadlo kšandy více utáhnout, netušila jsem proč. po 30 sekundách pobytu na zahradě tlouštík explodoval v děsivou kouli, metal kozelce, syčel a ječel hlubokým hlasem, stejně jako když jsem ho 1. srpna chytila. na ten hlas jsem dočista zapomněla. odtáhla jsem ho domů a zavřela za ním dveře. po 15 min jsem sebrala odvahu a vrátila se. byl klidnější, ale stejně jsem naň musela hodit deku, abych mu rozepla postroj. od tý doby přemejšlim, co spouští tuhle hrůznou přeměnu (cejtil tam kocoury?). a kdy ještě tenhle ošklivý kukuč uvidím.

tzv. matoušek má samo spoustu výhod. moc rád si hraje, v noci mi masíruje hlavu a stále se rád chová. když zařezává na polštářku plněném kuličkami, který osqattoval, je roztomilý a od oušek k bradě vypadá úplně jako koťátko. a je velmi předivý.

ale nemůžu se stále nevracet ke dni, kdy jsem si ho odvezla z útulku. jela jsem se nezávazně podívat, ale tvor už byl zabalený v přenosce, odvšivený a dle všeho po krk nadopovaný antipištidly. ne, nemůžu se zbavit představy párty, která vypukla s naším odjezdem. museli slavit 7 dní a 7 nocí minimálně. ohňostroje, šampaňské, a všezahrnující úleva. jako když v hvězdných válkách zlikvidovali hvězdu smrti. pozvedněte číše! pištík je pryč! 

3 komentáře:

salix řekl(a)...

užvim. je to cwaldemar matoušek!

Dee řekl(a)...

Cwaldemar Matoušek, co si přeje lézt po fících a žrát slavíky (jinak jsi zapomněla zmínit, že má rád i středomořskou stravu a nepohrdne řeckými olivami) :)

Liška řekl(a)...

:-)) Cwaldemar Matoušek - no tak ten MUSÍ mít hlas!