středa 18. prosince 2013

inu úplň

poslední (tý)dny zimně slunovratné hlídky nejsou žádná legrace. naděje se nerodí ze selanky, ale ze sraček. letošní vydání mi okořenila nemoc pana D. (pro příští rok si prosím nula nemocných koček, děkuju), dílčí ztráta sebevnímání, částečná izolace a stres, který jsem si uvařila z rekval. a milé meridiány, které mě při masážích už od základního kurzu vodily po tělech jako čáry nakreslené tlustou energetickou fixkou nebo magnety, utichly a ztratily se. neposlouchala jsem hudbu, nemohla psát, necítila jsem.

kocour už nekataří, víc se šprtám. samozřejmě dál masíruju (i když to není taková zábava jako s energetickým naváděním). Učitel mě uklidnil, sám má výpadky navaděčů každý rok. spolužáci mě uklidnili, žádné navádění nikdy necítili. začínám vnímat: červánky, měsíc, jinovatkou okousané listí. opět se v zrcadle poznám.

došlo mi, že už se dlouho nekoukám do rozsvícených oken cizích bytů s touhou/bolestí/závistí. co bych koukala, koukám bejt co nejdřív doma! po rozchodu/rozvodu mě ten pocit, že nemám domov, trápil několik let a je to fuč. v tomhle místě i životě je mi dobře: když pečeme s holkama a bujaře popíjíme, když na meruňce za mým oknem rokují sojky. když čekám na železného oře a jeho 3 oči prosvítí inverzi. když uvařím dobrou polívku, nebo slyším "ty vosí hnízda jsou nejlepší!". když vyprovodím návštěvu, zavřu dveře za mrazivou nocí a než zhasnu všechny lampy, umeju nádobí. když mi holčička přijde zahrát na housle (omg :). a zejména když dovnitř vrazí kluci, vzápětí mám jednoho za krkem, druhej mi cpe hlavu do břicha a dožadují se válcování a výroby kiviaku. tenhle prostor je ze všech domovů, co jsem zatím měla, nejdomovatejší.


3 komentáře:

e*v řekl(a)...

hezky jsi to popsala. a za chvíli začne další rok a přehoupnou se zkracující dny a vůbec.

Liška řekl(a)...

To je hezký domov!

Kiviak jsem neznala, ačkoli jsem četla o polárních výpravách i letos.

Bydlišti zdar! Kocourům zdraví! A klidný spánek tobě, at kocouři neruší a nedožadují se v noci kiviaku ani jiných věcí.

salix řekl(a)...

liško, obrázky kiviaku jsou k nahlédnutí na googlu. akorát nedoporučuju koukat na ně před spaním, evokují ve mně hrůzu srovnatelnou s pohádkami bří Grimmů. prastarý děs, nořící se z hloubi kol. nevědomí